• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Музей бойової та трудової слави

/Files/images/novini_13/7411.gif

Музей бойової та трудової слави села Любимівки Нововоронцовського району Херсонської області відкритий у Любимівській ЗОШ 10 лютого 1974року. Засновником його була молода вчителька (нині директор Любимівської ЗОШ) Ткаченко Жанна Данилівна. Поштовхом до такого рішення був виступ ветерана Великої Вітчизняної війни кавалера ордена Червоної Зірки Сяченкова Дем’яна Йосиповича перед учнями школи. Він розповів про свій бойовий шлях, про бойові нагороди. Затамувавши подих, учні слухали про бої на Курсько-Орловській дузі, визвольні бої за Україну, Білорусь, про те, як за виконання особливо важливого завдання по визволенню м. Гомеля він був удостоєний високої нагороди – ордена Червоної Зірки.

/Files/images/ппп.jpg

У музеї гуртківцями оформлені розділи: «Велика Вітчизняна війна», «Воїни-інтернаціоналісти», «Ветерани трудової слави». Працює п’ять секцій: переписки, пошукова, експозиційна, фондова, екскурсоводів. Є цінні оригінальні документи, зібрані учнями:

1. Лист з фронту Гузенка Михайла Михайловича до рідних від 30січня 1944 року.

2. Лист – подяка з фронту Заранкіну Володимиру Михайловичу від 1944 року.

3. Лист – подяка з фронту Шовковенку В. Ю. від 1944 року.

4. Посвідчення про нагороди Галко В. В.

5. Посвідчення про нагороди Галко С. О.

6. Військовий квиток Галка С. О.

7. Листи воїна Герасимова М. Т. від 1944 року, який з боями проходив по території нашого району і села, проживав у м. Алма-Ата.

8. Газета «Красная звезда» від 3 серпня 1944року, подарована музею ветераном Кияном І. П.

9. Газета «Вперед» від 13 червня 1985 року. У замітці « Встреча на флотской земле» розповідається про зустріч ветеранів дивізії, у якій служив Киян І. П. у м. Сталінграді через 40 років після війни. Іван Прокопович теж був на цій зустрічі.

10. Лист героя бою Савченка І. Н. від 1944 року.

/Files/images/ллдд.jpg

Колектив школи тримає зв'язок, веде переписку з сім’ями загиблих воїнів, які поховані в нашому селі. Це сім’ї Кравцових з Ростова-на-Дону, Погудіних з Миколаєва, сім’я Микули з Донецька, брати Пастухові з Краснодара та ін. Всього 19 сімей відшукали пошуковці.

Юні слідопити встановили, що село Любимівку звільнено від фашистів 27 лютого 1944 року військами 61-ої гвардійської стрілецької дивізії 5-ої ударної армії 3-го Українського фронту під командуванням генерал-лейтенанта В.А. Цвєтаєва.

У боях за Любимівку смертю хоробрих загинуло 49 радянських воїнів, яких було поховано у братській могилі в центрі села, біля сільського будинку культури. Їх імена викарбовано на Стіні Скорботи. У 1989 році за згодою родичів загиблих їх останки були перенесені і поховані біля меморіального комплексу села, а на тому місці, де була могила, висаджено квіти.

Матеріали Музею широко використовують учителі на уроках та позакласних заходах. Так, на уроках української мови та літератури , історії, світової літератури, Захисту Вітчизни проводилася години спілкування на тему «День Перемоги зі сльозами на очах», « Небезпечний спадок», «Ціна перемоги» та ін., де було використано матеріали Музею: «Бойовий та трудовий шлях Шмалька Г.Я.», «Бойовий шлях Побережної О.Л., Побережного Д.Й.», «Подвиг Івана Бережного», «Губайдулін Мінігалі Хабібулович», « Михайло Петрович Нагорний» та ін. Пройшли уроки «Україна у вогні», «Климко» та ін.

Поряд з військовою тематикою належна увага приділяється історії села Любимівки. У Музеї зібрано багатий матеріал під назвою «Люди трудової слави», у якому розповідається про сільських трударів, народних умільців. Ця робота продовжується. Щороку до нарису про історію села додаються нові сторінки. Кожного року у жовтні учні школи збирають місцевий матеріал про кращих трудівників села, ветеранів праці, написано багато конкурсних робіт. Традиційно проводиться свято працівників села, кожен класний колектив зустрічається з ветеранами праці, які розповідають учням про свої здобутки, виховуючи підростаюче покоління в дусі любові до праці, навчання, Батьківщини. До вже створеної папки і цього року додалося більш як 50 робіт-розповідей, нарисів. Ці матеріали також використовуються під час проведення уроків та годин спілкування: «Слався, Вкраїно, трударями», «Кращі людські якості», «Майстри села» та ін.

/Files/images/оооооо.jpg

Музеєм школи організовуються та проводяться зустрічі з видатними людьми села, району, області. Так, крім зустрічей з ветеранами праці, була проведена зустріч із нашим земляком - письменником Миколою Михайловичем Гурепком. Він автор багатьох робіт про наш край. А нещодавно відбулася подія дійсно неординарна. Побачила світ давно очікувана багатьма людьми книга «Знайомтесь: нововоронцовці». Це не белетристика, не витвір фантазії, це – наша історія.

І не раз, і не два праця юних дослідників і старших товаришів увінчувалася заслуженими відзнаками. Це понад десять грамот районного відділу освіти, а також перехідні вимпели, кубки, Червоні прапори. За активну участь в охороні пам’ятників Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр. Президія Українського Товариства охорони пам’ятників історії та культури нагородила Любимівський Музей бойової та трудової слави пам’ятною медаллю і Грамотою.

Кiлькiсть переглядiв: 1808

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031